Pomoc

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania

DRUK DTF

 

Jak przygotować pliki do druku?

1. WYMIARY PROJEKTU

  • szerokość: 58 cm
  • długość:  maksymalnie 200 cm (dłuższe projekty podzielić na więcej plików)

2. PARAMETRY PLIKU DO DRUKU

  • rozdzielczość: min. 200 DPI
  • kolorystyka: CMYK lub RGB
  • minimalna grubość linii: 1,0 mm dla koloru i 0,5mm dla lini białej
  • czcionki: zamienione na krzywe

3. FORMATY PLIKÓW

  • PDF
  • PNG (bez tła)

Jak aplikować transfery DTF?

Transfery najlepiej aplikować na odzież za pomocą prasy termotransferowej. W związku z różnorodnością pras każdy powinien we własnym zakresie znaleźć optymalny sposób wgrzewania transferów DTF. Jednakże uogólniając możemy przyjąć poniższe ustawienia:

  • temperatura aplikacji ok 130 °C
  • nacisk średni

Krok 1: Przygotowanie odzieży
Ułóż na blacie prasy i przeprasuj odzież przez kilka sekund aby jej powierzchnia była gładka, bez zagnieceń.

Krok 2: Wgrzewanie
Połóż na odzieży transfer w wybranym miejscu i wgrzewaj na średnim docisku przez ok . 10 sek. Czas może się różnić w zależności od materiału,  na który aplikujemy transfer.

Krok 3: Usuwanie foli 
Folię transferową usuwamy na ciepło (HOT-PEEL). Jeśli nie chce odchodzić od razu, można odczekać kilka sekund i spróbować ponownie.

Krok 4: Dogrzewanie
Po ściągnięciu folii należy dogrzać ponownie wydruk ok 5 sek. przez teflon (lub np. papier do pieczenia), dzięki czemu nadruk wtopi się w strukturę materiału i zyska lepszą trwałość.

Z uwagi na możliwą migrację kolorów na materiałach poliestrowych, zalecamy wykonanie próby. Jeśli migracja nie nastąpi do 3 dni, wydruk powinien pozostać w niezmienionej kolorystyce.

Nie masz prasy transferowej? Nic straconego!
W przypadku braku prasy można wykonać nawet zwykłym żelazkiem. Rozgrzej żelazko do temp. ok 150 st., połóż na wydruku zwykły papier do pieczenia i prasuj przez ok 1 minutę. Po ostygnięciu można zdjąć folię i koszulka gotowa 🙂

DRUK DTF UV

 

Jak przygotować pliki do druku?

1. WYMIARY PROJEKTU

  • szerokość: 28 cm
  • długość: (dłuższe projekty podzielić na więcej plików)

2. PARAMETRY PLIKU DO DRUKU

  • rozdzielczość: min. 250 DPI
  • kolorystyka: CMYK lub RGB
  • minimalna grubość linii: 1,0 mm dla koloru i 0,8mm dla lini białej

3. FORMATY PLIKÓW

  • PDF
  • PNG (bez tła)

Jak aplikować transfery DTF UV?

Do aplikowania transferów DTF UV nie potrzeba żadnych specjalistycznych urządzeń. Transfer ma formę naklejki.

Krok 1: Przygotowanie powierzchni
Upewnij się, że powierzchnia jest wolna od kurzu i zanieczyszczeń. Jeśli jest zatłuszczona, przemyj ją np. acetonem lub benzyną ekstrakcyjną. Odetnij  z transferów nadmiar przezroczystej folii transportowej.

Krok 2: Przyklejanie
Starannie odklej wierzchnią folię transportową tak aby całość grafiki “podniosła” się z warstwy podkładowej.  Starannie Przyklej na wybrany przedmiot, zaczynając od jednej strony. Dociśnij wydruk palcami lub używając rakli. Transfer NIE jest usuwalny ani regulowany po naklejeniu na powierzchnię.

Krok 3: Usuwanie foli transportowej
POWOLI, bardzo powoli odklej folie transportową od naklejki, upewniając się, że się nie rozerwie. Jeśli jakaś część wzoru uniesie się podczas odklejania, wróć, delikatnie naciśnij ten obszar, a następnie kontynuuj odklejanie.
Jeśli jest problem z odklejeniem, można lekko podgrzać powierzchnie ciepłym powietrzem.

Krok 4: Aktywacja
Nie używaj gotowego projektu przez 24–48 godzin, aby klej mógł się utrwalić.

UWAGA!
W druku DTF druk kolorów (CMYK) i białego odbywa się osobnymi głowicami. Istnieje więc ryzyko “wychodzenia” białego podkładu na krawędzi wydruku, widoczne szczególnie przy transferze na ciemnych podłoża. Aby uniknąć tego charakterystycznego dla druku DTF zjawiska, drukujemy z niewielkim (0,15 mm) zawężeniem białego podkładu w stosunku do koloru. Jednakże trzeba pamiętać, iż zastosowanie zawężenia maski w bardzo cienkich elementach grafiki może całkowicie zlikwidować biały podkład na tych elementach i uniemożliwić docelowy transfer projektu na materiał.

Często zadawane pytania (FAQ)

druk DTF

Proces transferu DTF polega na wydrukowaniu projektu na specjalnej folii, nałożeniu kleju w proszku na wydrukowany obraz, a następnie użycie prasy termicznej w celu przeniesienia wzoru na żądaną tkaninę.
Tak, transfery DTF umożliwiają tworzenie żywych, pełnokolorowych projektów z szeroką gamą kolorów, w tym gradientami i obrazami fotograficznymi.
Tak, w transferach DTF można drukować białym tuszem, co jest jedną z ich kluczowych zalet w porównaniu z innymi metodami druku, zwłaszcza przy pracy z tkaninami w ciemnych kolorach.
Tak, transfery DTF sprawdzają się zarówno na jasnych, jak i ciemnych tkaninach, ponieważ warstwa białego atramentu pozwala na wyróżnienie wzoru na dowolnym kolorze.
Transfery DTF są wszechstronne i można je stosować na szerokiej gamie materiałów, w tym na bawełnie, poliestrze, nylonie, skórze, mieszankach i innych.
Transfery najlepiej aplikować na odzież za pomocą prasy termotransferowej. W ostateczności można też użyć zwykłego żelazka.
Nie, w przypadku transferów DTF nie jest wymagana obróbka wstępna, co czyni proces prostszym i wydajniejszym niż DTG.
Tak, transfery są dość elastyczne, można je aplikować na odzież z dodatkiem lycry lub spandexu. Zalecamy jednak wykonanie próby.
Aby przedłużyć trwałość transferów DTF, pierz ubranie na lewej stronie w delikatnym cyklu w 30 stopniach. Unikaj stosowania wybielaczy lub środków zmiękczających tkaniny. Susz na powietrzu na lewej stronie, a jeśli używasz suszarki bębnowej to użyj programu do delikatnych tkanin.
Zamówienia realizujemy zazwyczaj w ciągu 24 godzin. Zamówienia złożone do godz. 16.00 wysyłamy dnia następnego.
W transferach DTF wykorzystywane są atramenty na bazie wody, które powszechnie uważane są za bardziej ekologiczne niż atramenty rozpuszczalnikowe stosowane w innych metodach druku. W chwili obecnej folia transferowa nie podlega recyklingowi.
Niewykorzystane transfery DTF należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i źródeł ciepła. Przechowuj je w oryginalnym opakowaniu lub w szczelnie zamkniętej plastikowej torbie, aby chronić je przed kurzem i wilgocią.
Koszt wydruku zależy od zamawianej ilości. Przy stałej współpracy możliwe jest spłaszczenie stawki.
Minimalne zamówienie to 1 metr bieżący
Drukujemy dostarczoną grafikę w stanie takim, w jakim jest. Jeśli zauważymy rażący problem, skontaktujemy się z Tobą, ale nie sprawdzamy szczegółowo każdej grafiki.

Często zadawane pytania (FAQ)

druk DTF UV

Transfery DTF UV drukujemy klasycznymi farbami utwardzanymi UV z ochronną warstwa lakieru UV. Wydruk odbywa się folii A, która następnie jest laminowana folią B. W ten sposób powstaje "naklejka" którą możemy aplikować na dowolnej powierzchni.
Każda w miarę gładką, niezatłuszczona i nieporowata powierzchnia będzie odpowiednia do zastosowania transferów.
Minimalne zamówienie to 0,5 metra bieżącego. Szerokość rolki to 30 cm (zadruk 28 cm)
DTF UV jest niezwykle trwałą metodą znakowania przedmiotów. Jego docelowa trwałość zależy od podłoża na którym jest aplikowany transfer. Zakładając gładką powierzchnię, transfer jest b. trudny to ściągnięcia.
Tak, każdy transfer jest z poddrukiem koloru białego. Wierzchnią warstwę tworzy lekko wypukły lakier UV.
To proste jak naklejenie zwykłej naklejki. Rozcinamy nożyczkami formatkę na żądane użytki, odklejamy od papieru podkładowego i przenosimy transfer na żądany przedmiot. Po przyklejeniu zdejmujemy folię nośną. I voilà gotowe :-)
Niestety nie, w zmywarce panuje zbyt wysoka temperatura i transfer się odklei.
Niewiele ;-) jak na taki super efekt. Standardowo koszt wydruku zależy od zamawianej ilości. Przy stałej współpracy możliwe jest spłaszczenie stawki.
Aby poprawnie transferować DTF UV, można przyjąć że obiekt nie powinien mieć cieńszych linii niż 1 mm.
Niestety nie, druk jest tylko z lakierem błyszczącym.
DTF UV naklejamy na sztywne i twarde powierzchnie, wiec nie jest on elastyczny.
CTA

Masz więcej pytań, potrzebna pomoc?

Telefon: 786 867 380

Email: info@DTFy.pl