Pomoc

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania

Jak przygotować pliki do druku?

1. WYMIARY PROJEKTU

 • szerokość: 58 cm
 • długość: teoretycznie nieograniczona ale najlepiej maksymalnie 200 cm

2. PARAMETRY PLIKU DO DRUKU

 • rozdzielczość: min. 150 DPI
 • kolorystyka: CMYK lub RGB
 • minimalna grubość linii: 0,20 mm w pozytywie i 0,25 mm w negatywie
 • czcionki: zamienione na krzywe

3. FORMATY PLIKÓW

 • PDF
 • TIFF (bez tła)

UWAGA
W druku DTF druk kolorów (CMYK) i białego odbywa się osobnymi głowicami. Istnieje więc ryzyko „wychodzenia” białego podkładu na krawędzi wydruku, widoczne szczególnie przy transferze na ciemnych podłoża. Aby uniknąć tego charakterystycznego dla druku DTF zjawiska, drukujemy z niewielkim zawężeniem białego podkładu w stosunku do koloru. Jednakże trzeba pamiętać, iż zastosowanie zawężenia maski w bardzo cienkich elementach grafiki może całkowicie zlikwidować biały podkład na tych elementach i uniemożliwić docelowy transfer projektu na materiał.

 

Jak aplikować transfery DTF?

Transfery najlepiej aplikować na odzież za pomocą prasy termotransferowej. W związku z różnorodnością pras każdy powinien we własnym zakresie znaleźć optymalny sposób wgrzewania transferów DTF.

Jednakże uogólniając możemy przyjąć poniższe wartości:

 • temperatura aplikacji ok 130 °C
 • czas aplikacji 8–10 sek.
 • nacisk średni
 • folię transferową usuwamy na ciepło
 • dogrzać ponownie wydruk ok 5 sek.

 

Nie masz prasy transferowej? Nic straconego!
W przypadku braku prasy można wykonać nawet zwykłym żelazkiem. Rozgrzej żelazko do temp. ok 150 st., połóż na wydruku zwykły papier do pieczenia i prasuj przez ok 1 minutę. Po ostygnięciu można zdjąć folię i koszulka gotowa.

Często zadawane pytania (FAQ)

druk DTF

Proces transferu DTF polega na wydrukowaniu projektu na specjalnej folii, nałożeniu kleju w proszku na wydrukowany obraz, a następnie użycie prasy termicznej w celu przeniesienia wzoru na żądaną tkaninę.
Tak, transfery DTF umożliwiają tworzenie żywych, pełnokolorowych projektów z szeroką gamą kolorów, w tym gradientami i obrazami fotograficznymi.
Tak, w transferach DTF można drukować białym tuszem, co jest jedną z ich kluczowych zalet w porównaniu z innymi metodami druku, zwłaszcza przy pracy z tkaninami w ciemnych kolorach.
Tak, transfery DTF sprawdzają się zarówno na jasnych, jak i ciemnych tkaninach, ponieważ warstwa białego atramentu pozwala na wyróżnienie wzoru na dowolnym kolorze.
Transfery DTF są wszechstronne i można je stosować na szerokiej gamie materiałów, w tym na bawełnie, poliestrze, nylonie, skórze, mieszankach i innych.
Transfery najlepiej aplikować na odzież za pomocą prasy termotransferowej. W ostateczności można też użyć zwykłego żelazka.
Nie, w przypadku transferów DTF nie jest wymagana obróbka wstępna, co czyni proces prostszym i wydajniejszym niż DTG.
Tak, transfery są dość elastyczne, można je aplikować na odzież z dodatkiem lycry lub spandexu. Zalecamy jednak wykonanie próby.
Aby przedłużyć trwałość transferów DTF, pierz ubranie na lewej stronie w delikatnym cyklu w 30 stopniach. Unikaj stosowania wybielaczy lub środków zmiękczających tkaniny. Susz na powietrzu na lewej stronie, a jeśli używasz suszarki bębnowej to użyj programu do delikatnych tkanin.
Zamówienia realizujemy zazwyczaj w ciągu 24 godzin. Zamówienia złożone do godz. 16.00 wysyłamy dnia następnego.
W transferach DTF wykorzystywane są atramenty na bazie wody, które powszechnie uważane są za bardziej ekologiczne niż atramenty rozpuszczalnikowe stosowane w innych metodach druku. W chwili obecnej folia transferowa nie podlega recyklingowi.
Niewykorzystane transfery DTF należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i źródeł ciepła. Przechowuj je w oryginalnym opakowaniu lub w szczelnie zamkniętej plastikowej torbie, aby chronić je przed kurzem i wilgocią.
Koszt wydruku zależy od zamawianej ilości. Przy stałej współpracy możliwe jest spłaszczenie stawki.
Minimalne zamówienie to 1 metr bieżący
Drukujemy dostarczoną grafikę w stanie takim, w jakim jest. Jeśli zauważymy rażący problem, skontaktujemy się z Tobą, ale nie sprawdzamy szczegółowo każdej grafiki.

Często zadawane pytania (FAQ)

druk DTF UV

Transfery DTF UV drukujemy klasycznymi farbami utwardzanymi UV z ochronną warstwa lakieru UV. Wydruk odbywa się folii A, która następnie jest laminowana folią B. W ten sposób powstaje "naklejka" którą możemy aplikować na dowolnej powierzchni.
Każda w miarę gładką, niezatłuszczona i nieporowata powierzchnia będzie odpowiednia do zastosowania transferów.
Minimalne zamówienie to 0,5 metra bieżącego. Szerokość rolki to 30 cm (zadruk 28 cm)
DTF UV jest niezwykle trwałą metodą znakowania przedmiotów. Jego docelowa trwałość zależy od podłoża na którym jest aplikowany transfer. Zakładając gładką powierzchnię, transfer jest b. trudny to ściągnięcia.
Tak, każdy transfer jest z poddrukiem koloru białego. Wierzchnią warstwę tworzy lekko wypukły lakier UV.
To proste jak naklejenie zwykłej naklejki. Rozcinamy nożyczkami formatkę na żądane użytki, odklejamy od papieru podkładowego i przenosimy transfer na żądany przedmiot. Po przyklejeniu zdejmujemy folię nośną. I voilà gotowe :-)
Niestety nie, w zmywarce panuje zbyt wysoka temperatura i transfer się odklei.
Niewiele ;-) jak na taki super efekt. Standardowo koszt wydruku zależy od zamawianej ilości. Przy stałej współpracy możliwe jest spłaszczenie stawki.
Aby poprawnie transferować DTF UV, można przyjąć że obiekt nie powinien mieć cieńszych linii niż 1 mm.
Niestety nie, druk jest tylko z lakierem błyszczącym.
CTA

Masz więcej pytań, potrzebna pomoc?

Telefon: 786 867 380

Email: info@DTFy.pl