1. WYMIARY PROJEKTU
2. PARAMETRY PLIKU DO DRUKU
3. FORMATY PLIKÓW
Transfery najlepiej aplikować na odzież za pomocą prasy termotransferowej. W związku z różnorodnością pras każdy powinien we własnym zakresie znaleźć optymalny sposób wgrzewania transferów DTF. Jednakże uogólniając możemy przyjąć poniższe ustawienia:
Krok 1: Przygotowanie odzieży
Ułóż na blacie prasy i przeprasuj odzież przez kilka sekund aby jej powierzchnia była gładka, bez zagnieceń.
Krok 2: Wgrzewanie
Połóż na odzieży transfer w wybranym miejscu i wgrzewaj na średnim docisku przez ok . 10 sek. Czas może się różnić w zależności od materiału, na który aplikujemy transfer.
Krok 3: Usuwanie foli
Folię transferową usuwamy na ciepło (HOT-PEEL). Jeśli nie chce odchodzić od razu, można odczekać kilka sekund i spróbować ponownie.
Krok 4: Dogrzewanie
Po ściągnięciu folii należy dogrzać ponownie wydruk ok 5 sek. przez teflon (lub np. papier do pieczenia), dzięki czemu nadruk wtopi się w strukturę materiału i zyska lepszą trwałość.
Z uwagi na możliwą migrację kolorów na materiałach poliestrowych, zalecamy wykonanie próby. Jeśli migracja nie nastąpi do 3 dni, wydruk powinien pozostać w niezmienionej kolorystyce.
Nie masz prasy transferowej? Nic straconego!
W przypadku braku prasy można wykonać nawet zwykłym żelazkiem. Rozgrzej żelazko do temp. ok 150 st., połóż na wydruku zwykły papier do pieczenia i prasuj przez ok 1 minutę. Po ostygnięciu można zdjąć folię i koszulka gotowa 🙂
1. WYMIARY PROJEKTU
2. PARAMETRY PLIKU DO DRUKU
3. FORMATY PLIKÓW
Do aplikowania transferów DTF UV nie potrzeba żadnych specjalistycznych urządzeń. Transfer ma formę naklejki.
Krok 1: Przygotowanie powierzchni
Upewnij się, że powierzchnia jest wolna od kurzu i zanieczyszczeń. Jeśli jest zatłuszczona, przemyj ją np. acetonem lub benzyną ekstrakcyjną. Odetnij z transferów nadmiar przezroczystej folii transportowej.
Krok 2: Przyklejanie
Starannie odklej wierzchnią folię transportową tak aby całość grafiki “podniosła” się z warstwy podkładowej. Starannie Przyklej na wybrany przedmiot, zaczynając od jednej strony. Dociśnij wydruk palcami lub używając rakli. Transfer NIE jest usuwalny ani regulowany po naklejeniu na powierzchnię.
Krok 3: Usuwanie foli transportowej
POWOLI, bardzo powoli odklej folie transportową od naklejki, upewniając się, że się nie rozerwie. Jeśli jakaś część wzoru uniesie się podczas odklejania, wróć, delikatnie naciśnij ten obszar, a następnie kontynuuj odklejanie.
Jeśli jest problem z odklejeniem, można lekko podgrzać powierzchnie ciepłym powietrzem.
Krok 4: Aktywacja
Nie używaj gotowego projektu przez 24–48 godzin, aby klej mógł się utrwalić.
UWAGA!
W druku DTF druk kolorów (CMYK) i białego odbywa się osobnymi głowicami. Istnieje więc ryzyko “wychodzenia” białego podkładu na krawędzi wydruku, widoczne szczególnie przy transferze na ciemnych podłoża. Aby uniknąć tego charakterystycznego dla druku DTF zjawiska, drukujemy z niewielkim (0,15 mm) zawężeniem białego podkładu w stosunku do koloru. Jednakże trzeba pamiętać, iż zastosowanie zawężenia maski w bardzo cienkich elementach grafiki może całkowicie zlikwidować biały podkład na tych elementach i uniemożliwić docelowy transfer projektu na materiał.
druk DTF
druk DTF UV